Puszki podtynkowe

Puszki podtynkowe

Puszki podtynkowe to elektryczne puszki instalacyjne. Ich zastosowanie to gwarancja, że połączenia elektryczne, a więc przewody tworzące instalację, są odpowiednio chronione. Cechą charakterystyczną puszek podtynkowych jest to, że montowane są w ścianach. Tworzy je komora główna, a także pokrywa, która przeznaczone jest do przykręcenia. Pokrywa sprawia, że przewody znajdujące się w puszce są niewidoczne.

Puszki podtynkowe dzieli się, biorąc pod uwagę przeznaczenie. Wyróżnia się w związku z tym puszki łączeniowe, czyli odgałęźniki, a także puszki osprzętowe. Te pierwsze pozwalają na rozgałęzienie kabli, które biegną z szafy rozdzielczej do gniazdek. Z kolei puszki osprzętowe znalazły zastosowanie w montażu elementów tworzących instalację elektryczną w budynku.

Decydując się na zakup puszek podtynkowych obecnie, można być pewnym, że wykonane są one z najlepszej jakości materiałów. Tym samym są niezwykle trwałe, a to oznacza, że raz zakupiona puszka podtynkowa służyć będzie naprawdę bardzo długo.