Przegląd możliwości automatu schodowego

Przegląd możliwości automatu schodowego

Przemieszczanie się po długich korytarzach nie należy do czynności przyjemnych nawet w dzień. Zwykle panuje w nich półmrok, a osoby zmuszone do szybkiego zmienienia miejsca, w którym się zajmują, niejednokrotnie obawiają się o własne bezpieczeństwo

O potknięcie się nie jest wcale trudno. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy zapada zmrok, a dostęp do światła jest jeszcze bardziej ograniczony. Na szczęście, nawet w takich okolicznościach nie jesteśmy pozbawieni wsparcia. Z pomocą przychodzi nam automat schodowy.

Na jego układ przeważnie składają się dwa wyłączniki. Te pełnią jednocześnie funkcję wyłączników światła. Każdy z nich może zarówno je włączać, jak i wyłączać, pozwala przy tym na sterowanie oświetleniem na całym korytarzu lub na klatce schodowym. Jest to rozwiązanie praktyczne, wysoko cenione także dlatego, że cechuje je łatwość obsługi. Automaty schodowe różnią się między sobą. Podobnie, jak przedłużacz bębnowy, można je kupić przede wszystkim w sklepach elektrycznych. Tam też ich wybór jest największy.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą na elektryczny.pl.