Rozdzielnia nie tylko na placu budowy

Rozdzielnia nie tylko na placu budowy

Choć rozdzielnia budowlana kojarzy nam się przede wszystkim z urządzeniem wykorzystywanym na placu budowy, okazuje się, że posiada znacznie więcej zastosowań. Przydaje się wszędzie tam, gdzie konieczne jest nie tylko zasilanie, ale o podejmowanie konkretnych działań, które mają na celu zapobieganie przeciążeniom instalacji elektrycznej. Warto więc pomyśleć o zainwestowaniu w nią także wtedy, gdy buduje się dom jednorodzinny.

Rozdzielnia budowlana charakteryzuje się przede wszystkim tymczasowym charakterem instalacji elektrycznych, które zasila. Samo zasilanie nie jest jednak jedynym zadaniem, jakie stawia się przed nią. Nie mniej ważna wydaje się zapewniana przez nią ochrona wspomnianych instalacji przed problemami generowanymi przez zwarcia i przeciążenia. Można spotkać ją zatem choćby podczas imprez masowych, gdzie pobór mocy jest szczególnie duży, a także przy budowie dróg. W sprzedaży dostępnych jest wiele tego typu rozwiązań, szczególną popularnością cieszą się przy tym rozdzielnice z licznikiem ułatwiającym korzystanie z nich.

Chcesz zamówić rozdzielnię budowlaną lub inny artykuł elektryczny? Sprawdź ofertę sklepu internetowego – elektryczny.pl. Gwarancja udanych zakupów.